5 мая 2024 366

Як обрати телевізор для дому: бренди, типи та основні характеристики

Вибір телевізора для дому може бути складним завданням, оскільки доступно так багато різних варіантів за типом, розмірами та іншими додатковими функціями. З розвитком технологій з’явилося багато інновацій у телевізорах, на які слід звернути увагу, купуючи таку побутову техніку для дому.

Ця стаття, зроблена спільно з інтернет-магазином Експерт, допоможе вам вибрати телевізор для дому. Ми обговоримо різні типи телевізорів, на що звернути увагу при виборі телевізора та де найкраще поставити пристрій у вашому домі.

телевізор

Види телевізорів (за типом дисплеїв)

Перше, з чим вам потрібно визначитися, це який тип телевізора ви хочете купити. Існує три основних типи телевізорів: LED, OLED і QLED.

Світлодіодні телевізори є найпоширенішим видом. Вони використовують масив світлодіодів (LED) для освітлення екрана. Світлодіодні телевізори доступні, енергоефективні та мають тривалий термін служби. Вони наявні на ринку в різних розмірах, від маленьких екранів до гігантських, і можуть бути встановлені на стіні або на підставці.

OLED-телевізори використовують органічні світлодіоди для створення зображення. Вони відомі своїм чудовим контрастом, що робить їх ідеальними для перегляду фільмів і телешоу. Проте такі пристрої дорожчі за світлодіодні телевізори та мають менший термін служби.

Телевізори QLED використовують квантові точки для покращення кольору та яскравості зображення. Вони схожі на світлодіодні телевізори, але пропонують вищий рівень яскравості. QLED-телевізори дорожчі за LED-телевізори, але все ще доступніші за OLED-телевізори.

У 2023 році, ми б радили обирати OLED-телевізори. Це найкращий варіант, відповідно до ціни та якості. Окрім того, ви можете знайти багато брендів й моделей в наявності по Україні саме цього типу.

На що звернути увагу при виборі телевізора

Тепер, коли ви знаєте різні типи доступних телевізорів, вам потрібно вирішити, які функції для вас важливі. Ось кілька основних характеристик, на які слід звернути увагу при виборі:

 • Розмір екрана: є важливим фактором, який слід враховувати. Слід вибрати розмір екрана, який підходить для кімнати, де буде розміщено телевізор. Більший екран краще розмістити у вітальні, тоді як менший екран підійде для кухні.
 • Роздільна здатність: чим вища роздільна здатність, тим чіткішим буде зображення. Найпоширенішою роздільною здатністю для телевізорів є 1080p (Full HD), 4K (Ultra HD) і 8K.
 • Частота оновлення: означає, скільки разів зображення на екрані оновлюється за секунду. Вища частота оновлення забезпечить більш плавне і чітке зображення. Більшість телевізорів мають частоту оновлення 60 Гц, але деякі моделі пропонують частоту оновлення 120 Гц або вище.
 • HDR: це функція, яка покращує контрастність і колір зображення на екрані. Це особливо корисно для перегляду фільмів і телешоу, знятих у HDR.
 • Smart TV: має вбудований Wi-Fi і може підключатися до Інтернету. Це дає вам доступ до потокових сервісів, таких як Netflix, Megogo, Kyivstar, HBO, безпосередньо з вашого телевізора.
 • Якість звуку: є важливим фактором, який слід враховувати. Деякі телевізори мають вбудовані динаміки, яких достатньо для повсякденного використання, але для кращого перегляду можна придбати звукову панель або систему об’ємного звуку.

Де поставити телевізор

Після того, як ви вибрали телевізор, вам потрібно вирішити, де його розмістити у вашому домі. Ось кілька порад, які допоможуть вам вирішити:

 • Настінний: якщо у вашому домі обмежений простір, настінний монтаж може бути чудовим варіантом. Це дозволяє звільнити простір і створити елегантний сучасний вигляд.
 • На підставці: коли у вас достатньо місця на підлозі, краще розмістити телевізор на підставці. Переконайтеся, що підставка достатньо міцна, щоб витримати вагу вашого телевізора.
 • На рівні очей: важливо розташувати телевізор на рівні очей, щоб уникнути напруги шиї та дискомфорту. Якщо ви ставите телевізор на підставку, переконайтеся, що вона знаходиться на рівні очей, коли ви сідаєте.
 • Відстань: відстань між телевізором і зоною відпочинку також важлива. Як правило, відстань між телевізором і зоною відпочинку має бути принаймні вдвічі більшою за діагональ екрана телевізора.
 • Освітлення: уникайте розміщення телевізора під прямими сонячними променями або в кімнаті з яскравим освітленням. Замість цього виберіть кімнату з розсіяним освітленням або використовуйте штори чи жалюзі, щоб контролювати кількість світла в кімнаті.

Популярні бренди телевізорів

 1. Samsung
 2. LG
 3. Sony
 4. TCL
 5. Vizio
 6. Philips
 7. Panasonic

Вибір телевізора для вашого дому може бути надзвичайно складним, але, враховуючи різні типи телевізорів, основні характеристики та місце його розміщення у вашому домі, ви можете прийняти обґрунтоване рішення.

Не забудьте вибрати розмір екрана, який підходить для вашої кімнати, врахувати роздільну здатність, частоту оновлення та функції HDR, а також подумати про розміщення телевізора, щоб оптимізувати враження від перегляду. З правильним телевізором ви зможете насолоджуватися улюбленими фільмами та телешоу, не виходячи з дому.