1 января 2024 399

Переваги та недоліки багатоповерхових збірних будинків

Будівництво багатоповерхових збірних будинків набирає обертів у різних країнах. Все частіше можна побачити житлові комплекси, офісні центри та інші будинки, споруджені за цією технологією.

Архітектори змагаються за можливість побудувати найвищу збірну будівлю, а інвестори сперечаються про переваги та недоліки цього типу будівництва. Пропонуємо просто зараз оцінити всі особливості багатоповерхових збірних будинків.

Збірний будинок

Очевидні переваги

 • Швидкість. Технологія дозволяє будувати багатоповерхові житлові будинки швидше, ніж будь-які аналоги.
 • Безпека. Матеріали екологічно чисті, не шкодять навколишньому середовищу та здоров’ю людини.
 • Доступність. Вартість збірних будинків у кілька разів нижче за цегляні, бетонні або будь-які інші.
 • Економія на фундаменті. Завдяки порівняно легкій конструкції нема потреби в масивному фундаменті. Крім того, збірні будинки не дають усадки.
 • Надійність. Збірні будинки вирізняються високою сейсмостійкістю.
 • Всесезонність будівництва. Споруджувати збірні будинки можна за будь-якої погоди.
 • Простота внутрішнього оздоблення. Конструктивні елементи збірних будинків виготовляються в заводських умовах, отже, стіни виходять ідеально рівними й не потребують значних затрат при оздобленні.

Недоліки

 • Витрати на обслуговування. Багатоповерхові збірні будинки можуть вимагати більших витрат на обслуговування та ремонт через складність доступу до різних частин споруди.
 • Обмежена гнучкість у плануванні. Багатоповерхові збірні будинки мають типове планування, що може бути невигідно для мешканців, які шукають нестандартні проєктні рішення.

Чи є альтернатива?

Якщо ви вважаєте, що переваг недостатньо, або вас турбують недоліки багатоповерхових збірних будинків, то є кілька інших варіантів, які варто розглянути.

 1. Збірний будинок з мансардою надає більше простору для мешканців. Мансарду можна використовувати як додаткове приміщення для різних потреб, наприклад, облаштувати там кабінет, майстерню або гостьову кімнату.
 2. Таунхауси та дуплекси. Таунхауси — це збірні будинки, які складаються з кількох поверхів і мають власний вхід. Це дозволяє мешканцям мати більше приватності та контролювати свій простір. Дуплекс — це збірний будинок, який складається з двох окремих частин, зазвичай з окремим входом для кожної частини. Це можливість жити поруч з родичами або друзями, але зберігаючи при цьому власний житловий простір.

Вибір за вами!

Багатоповерхові збірні будинки дозволяють ефективно використовувати обмежену територію і забезпечувати проживання багатьох людей в одному місці.

Однак, як будь-який вид житла, багатоповерхові збірні будинки мають свої сильні та слабкі сторони. Сподіваємося, що інформація, яку ви щойно прочитали, допоможе вам зробити обґрунтований вибір.

Хочете ще більше варіантів збірних будинків, які на 100% задовольнять ваші потреби? Познайомтеся з пропозиціями від ТОВ «Оптіма Хоум». Цій виробничій компанії є що вам запропонувати.